دوره صداسازی جلسه اول : تنفس دیافراگمی (بخش اول)

انتشار : 1396/01/11 6 نظر 13,613 بازدید

دانلود رایگان دوره صداسازی جلسه اول : تنفس دیافراگمی (بخش اول)

این جلسه که اولین جلسه از دوره صداسازی می باشد در مورد تنفس و اهمیت ماهیچه دیافراگم در آواز تدوین شده است. 

ماهیجه دیافراگم (diaphragm muscle) یک ماهیچه نازک است که در قسمت تحتانی ریه ها واقع شده و قسمت فوقانی(ریه ها و قلب) را  از قسمت تحتانی (روده و کبد و ...) جدا میکند. 

پس از شناخت این ماهیچه میبایست یاد بگیریم که از آن به عنوان یکی از مهم ترین ماهیچه های موثر در صداسازی آوازی و صداسازی تئاتر استفاده کنیم. این ماهیچه تاثیر بسیار زیادی در خواندن و صحبت کردن دارد. 

دراین ویدئو می آموزیم که چگونه این ماهیچه را تقویت کنیم تا دو امر مهم را در خوانندگی و گویندگی بیاموزیم

اول استفاده از این ماهیچه در تنفس دیافراگمی یا آوازی

ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که تنفس دیافراگمی فقط در خوانندگی آموزش داده نمیشود این سبک از تنفس و استفاده از فضای تحتانی ریه - که در این ویدئو کاملا با این مبحث آشنا خواهید شد-نه تنها در خوانندگی و گویندگی بلکه در ورزشهای مختلف اعم از ورزشها و مکابت مراقبه همانند یوگا بسیار توصیه میشود. این نشان میدهد این تنفس نه تنها برای امر خوانندگی اصولی است بلکه در صحت و سلامت بدن تاثیر بسیار مهمی دارد.

اما در رابطه با تاثیر تنفس دیافراگمی در  خوانندگی و گویندگی می بایست بگوییم این تنفس تنها  تنفس اصولی برای دو امر خواندن و گویندگی می باشد، فلذا لاجرم می بایست آن را فرابگیریم.

دوم استفاده از این ماهیچه برای تقویت صدا هنگام خوانندگی و گویندگی

در این رابطه در جای خود توضیحاتی داده خواهد شد. در این جا به ذکر این نکته اکتفا میکنیم که برای تقویت  و به اصطلاح پیدا کردن این ماهیچه ملزم به انجام تمارین تنفسی هستیم. که در ویدئو دوم از همین جلسه به آن خواهیم پرداخت.

 

 

 

 

مطالب مرتبط

نظرات

سید حامد مصطفوی
۱۳۹۸/۰۳/۲۰۰۰
پاسخسلام خسته نباشید فیلم های اموزشی فوق العاده عالی گذاشتین خدا خیرتون بدده من از شهر گرگان هستم اینجا استاد خوب برای صدا سازی یا کانون جایی سراغ دارین بنده رو راهنمایی کنین که یه استاد بالا سر داشته باشم ممنونم
علی
۱۳۹۸/۰۲/۲۳۰۰
پاسخسوالی داشتم میشه سبک آلترناتیو راک روی خوانندگی ایرانی پیاده کرد
آرینا
۱۳۹۷/۰۲/۰۸۰۰
پاسخخیلی ممنون استاد واقعا بسیار عالی توضیح دادید، استفاده کردیم
نیلوفر
۱۳۹۶/۱۰/۱۶۰۰
پاسخسلام،واقعا ممنونم از اینکه فیلمهای آموزشی صداسازی رو میزارید،من همین چندروز پیش آرزو میکردم ای کاش کسی بود که بهم یاد میداد ولی شهر ما خیلی کوچیکه و این امکانات رو نداره،خیلی خیلی ممنون
امیرحسین طهماسبی
۱۳۹۶/۰۲/۱۹۰۰
پاسخسلام
خیلی عالیه ادامه بدید من دنبال میکنم :)
farhad atakishizadeh
۱۳۹۶/۰۶/۱۱۰۰
بسیار عالی هست من تا الان به این ظرافت و حرفه ای گری که استاد رحمانی ، آموزش تنفس دیافراگمی و صداسازی را درس دادند جایی ندیدم بسیار میدون استاد رحمانی بزرگوار هستم.

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 21

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید