معرفی بزرگان - فرانک سیناترا

معرفی بزرگان - فرانک سیناترا
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/02/04 0 نظر 4,458 بازدید

معرفی بزرگان - فرانک سیناترا

آغاز زندگی و والدین :

فرانسیس آلبرت سیناترا در 12 دسامبر سال 1915 در یک مجموعه آپارتمانی در خیابان مونرو در هابوکن، نیوجرسی به دنیا آمد. پدر و مادر او به ترتیب آنتونیو مارتینو سیناترا و ناتالینا گاراونتا نام‌داشتند. آنتونیو و ناتالینا به ترتیب به مارتی و دالی مشهور بودند. این دو از مهاجران ایتالیایی بوده و فرانک تنها فرزند آن‌ها بود. سیناترا در هنگام تولد 6٫1 کیلوگرم وزن داشت و به همین خاطر مادر او از طریق فورسپس زایمان کرد. این اتفاق باعث آسیب به گونه چپ، گردن و گوش او شد و در این محل‌هااسکار به جا گذاشت. پرده گوش او نیز آسیب دید. جراحات مذکور تا آخر عمر با سیناترا همراه بودند. به دلیل این جراحات، تعمید او در کلیسای سنت فرانسیس هابوکن تا 2 آوریل 1916 به تعویق افتاد.سیناترا به عنوان یک مسیحی کاتولیک پرورش یافت.

 

مادر فرانک سیناترا :

دالی، مادر سیناترا، فردی «پرانرژی و دارای انگیزه» توصیف شده‌است. او ابتدا در شهر هابوکن به تسهیل روند شهروندی مهاجران کمک می‌کرد و در نتیجه مورد توجه حزب دموکرات قرارگرفت. دالی به مرور در زمینه سیاست محلی فعال‌تر شد و در شهر هابوکن به عنوان ترتیب‌دهنده اجتماعات فعالیت نمود. رفتار دالی با فرانک کوچک، در طول زمان‌های مختلف هم «کودک‌آزارانه» و هم «مهربانانه» توصیف شده‌است. دالی همچنین مدتی در یک شیرینی‌فروشی کار می‌کرد.

 

پدر فرانک سیناترا :

مارتی، پدر سیناترا، یک آتش‌نشان بود و در اداره آتش‌نشانی هابوکن فعالیت می‌کرد. مارتی علاوه بر فعالیت آتش‌نشانی یک بوکسور حرفه‌ای بود.

 

خوانندگی :

وی دورهٔ موسیقی خویش را در دوران سوینگ، با هری جیمز و تامی دورسی شروع کرد.

سیناترا به‌عنوان موفق‌ترین خوانندهٔ تک‌خوان اواسط دههٔ 1940 شناخته شد.

او به‌خاطر صدای صاف و شخصیت جذاب خود شهرت داشت. سیناترا در عین حال یکی از اعضای گروه دار و دستهٔ موش‌ها (Rat Pack) بود که دیگر اعضای آن دین مارتین، سامی دیویس جونیور و پیتر لاوفورد بودند.

نشریهٔ رولینگ استون از سیناترا به‌عنوان بزرگ‌ترین ترانه‌خوان پاپ قرن بیستم یاد کرده‌است. او در دوران کاریِ خود بیش از 1400 ترانه اجرا کرد و 10 جایزهٔ گرمی گرفت.

 

منبع : ویکی پدیا

ترک MY Way از فرانک سیناترا :

 

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 2

محصولات مرتبط

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید