همه چیز درباره ی دوره جامع صدای کوک

همه چیز درباره ی دوره جامع صدای کوک
چکیده این مطلب : انتشار : 1396/07/29 0 نظر 6,552 بازدید

شرح دوره صدای کوک

به نام هستی بخش بی همتا

صدای خوش و زیبا ، از بدو پیدایش بشر به عنوان احساسی ذاتی در درون انسانها جذاب بوده است . به جرات میتوان گفت تمامی مخلوقات خداوند نسبت به صدای زیبا عکس العمل مثبتی دارند و تحقیقات دانشمندان فیزیک در این سالهای اخیر نشان میدهد که صدای خوش حتی بر روی اجسام نیز تاثیر به سزایی دارد . در تمام طول زندگی خود کسی را نمیابیم که نسبت به صداهای موسیقایی و صداهای خوش انسانی ، عکس العملی نشان نداده باشد . به مبحث خواندن و فن خوانندگی که میرسیم در میابیم که این فن نیز از زمانهای بسیار دور در میان ملت ها جایگاه ویژه ای داشته است .اما نظریه ی قابل بحثی در زمانهای نه چندان دور وجود داشت که صدای خوش را منحصر به افرادی میدانست که ذاتا صداهای خوبی دارند و این امر باعث میشد بسیاری از علاقمندان به آواز و خوانندگی مایوس و نا امید شوند . اما رفته رفته با مدون کردن و آکادمیک کردن علم موسیقی و نیز خوانندگی ، بذر امید و انگیزه در نهاد افرادی که به این هنر علاقمند بودند ، جوانه زد و در گلستان هنر و موسیقی روز به روز گلهای تازه تری می شکفتند. به لطف خداوند و اساتید دلسوز در زمان حاضر صد ها آکادمی و آموزشگاه معتبر وجود دارد که سالانه هزاران نفر از افرادی که تشنه فن خواندن هستند را به جامعه ی هنر معرفی میکند. 

مرکز دلنوا نیز به لطف پروردگار عزیز و اساتید محترم و حمایت هنرجویان و اعضای خانواده ی دلنوا از ابتدای سال 1396 فعالیت جدی خود را بصورت مجازی و حضوری در سطح کشور آغاز کرد و با استقبال خوبی از سمت تشنه گان این هنر ارزشمند مواجه شد . این امر کادر مرکز دلنوا را بر این داشت تا دوره ای جدی و جامع را برای عزیزان خانواده ی دلنوا تدوین کنند که برای همیشه در تاریخ خوانندگی کشور و مباحث آکادمیک ماندگار بشود  . از همان ماه های اولیه ی تاسیس مرکز دلنوا ، دغدغه ی تولید دوره ای جامع و کاربردی وجود داشت و به لطف خداوند مرحله ی پیش تولید این دوره با تدوین مباحث آموزشی آغاز شد . 

 

- شرح دوره ی صدای کوک

دوره ی صدای کوک با توجه بر دو پایه ی اصلی صداسازی (وکالیز) و سلفژ که در تمام آکادمی های معتبر دنیا برای علاقمندان به هر سبک از خواندن ،تدریس میشود ، نهاده شده است . طول این دوره بصورت حدودی ، سه دوره ی چهار ماهه پیش بینی شده است که به عبارتی حدود 12 ماه به طول می انجامد . در این دوره مباحث صداسازی از بحث تنفس آوازی شروع میشود پس از آن مبحث بیان و بعد به رزونانس پرداخته میشود . در بحث رزونانس تمرینات صدای سینه ، صدای میانی و صدای سر در چهار دانگ از صدای هر فردی آموزش داده میشود و در پایان به آموزش مبحث رنگسازی صدا و تحریرها پرداخته خواهد شد . در بخش سلفژ نیز در ابتدا مبانی علمی(نظری) سلفژ به عنوان الفبای موسیقی آموزش داده میشود و پس از آن با استفاده از کتاب پوزولی بخش کانتاتی جهت تقویت گوش موسیقایی و کوک کردن صدای هنرجویان تمرین میشود . در این میان مباحثی چون دیکته ی موسیقی نیز جهت تثبیت هنر جو در بخش سلفژ و نت خوانی وجود خواهد داشت .

 

- این دوره برای کدام دسته از افراد مفید است ؟

بخاطر سادگی و بیان روشن در این دوره تمامی افراد در همه ی سطوح (مبتدی ، متوسط ، معلم) قادر به استفاده ی از دوره خواهند بود . مطالب آموزشی این دوره هم برای آقایان و هم برای بانوان قابل استفاده میباشد . اما پیشنهاد ما برای سنین 20 تا 40 سال میباشد . 

- آموزشگاه مجازی:

برای اینکه هنرجویان عزیز در طول این دوره فضای معلم خصوصی را حس کنند ،  این دوره در قالب آموزشگاه مجازی تدوین شده است . سایت مرکز دلنوا بصورت بسیار پیشرفته طراحی شده است و این مسئله بدان معنی است که حال و هوای ارتباط با معلم در دوره ی صدای کوک به چشم میخورد . تیم فنی مرکز دلنوا در جلسات متعدد تصمیم گرفت تا محتوای دوره ی صدای کوک را در قالب هفتگی (آموزشگاهی و کلاسیک) و نه به یک باره در اختیار هنرجویان قرار بدهد. بصورت واضح تر مراحل استفاده به این صورت است که هنرجو به محض ثبت نام در دوره به جلسه ی اول آموزشی در دوره دسترسی پیدا میکند . پس از گذشت هفت روز پس از ثبت نام فایل های جلسه ی دوم در پروفایل هنرجو قرار میگیرد . بعد از 14 روز پس از ثبت نام اولیه فایل های جلسه سوم و در نهایت پس از 21 روز فایل های جلسه چهارم در اختیار هنر جو قرار خواهد گرفت .این امر دو مزیت دارد اول اینکه فرد یک هفته فرصت دارد تا درس همان هفته را بخوبی تمرین کند و مطلب بعدی این است که به علت حجم زیاد فایل های آموزشی در ابتدای ماه ، هنرجو احساس آشفتگی و ترس ندارد .

بواسطه ی تجربه های مختلف در آموزش های مجازی ، هر هفته فایل تصویری آموزشی به همرا فایل های صوتی همان جلسات (جهت گوش دادن به کلاس در طول هفته) و جزوات در قالب پی دی اف در اختیار شما قرار خواهد گرفت . 

 

- یک تیر و دو نشان !

تیم مرکز دلنوا طی جلسه ای بر این شد تا 10 درصد از سود مالی از هر ماه را به موسسات خیریه و نهادهای خیریه ی مردمی اهدا کند . در این صورت هنرجویان عزیز علاوه بر استفاده ی از دوره ،  به افراد بی بضاعت یا کم توان یا معلولین جسمی کمک شایانی خواهند کرد . ان شاءالله .

 

و اما کلام آخر 

دوره ی صدای کوک حاصل زحمات سالیانه ی عزیزانی است که عمر خود را جهت رشد و ارتقای هنر و خوانندگی این مرز و بوم سپری کرده اند . با تعهد به خود و تصمیم جدی برای پیشرفت روز افزون از آموزه های این دوره استفاده کنید و از صدای جدید خود لذت ببرید و عشق و محبت را هدیه کنید . دوره ی صدای کوک از دوشنبه اول آبان ماه 96 راس ساعت 21:00 در سایت قرار خواهد گرفت

منتظر نتایج ارزشمند شما در صدای کوک هستیم 

با آرزوی بهترین ها برای شما همراهان عزیز،

مرکز دلنوا

 

محصولات مرتبط

مطالب مرتبط

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 10

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید